clanekfin

Finále 13.ročníku MFL

30. 4. 2018

V sobotu 28. dubna se ve sportovní hale STARS odehrálo velké superfinále Městské florbalové ligy Třinec 2017-2018. Páté až sedmé místo už je obsazené, tak byly na programu jen dva zápasy a to právě ty nejdůležitější o medailové pozice.

zápas o 3.místo
GORALIA TEAM  –  VÁLEC TEAM  5  :  8

K prvnímu utkání superfinále nastoupili proti sobě Goralia Team v černých dresech a Válec Team v dresech šedých. V tomto duelu se mělo rozhodnout o bronzové pozici tohoto ročníku. Hrálo se pouze toto jedno utkání v čase 3x 20 minut hrubý čas. V šesté minutě Klus přihrál Nytrovi a ten vsítil první gól tolik důležitého zápasu o třetí místo, 0:1. V 11. minutě kapitán Opina přidal druhou branku na konto Válce. Dvě minuty na to Kašpar zvýšil na 0:3. Před vypršením první třetiny Nytra zavěsil čtvrtý gól šedého týmu, 0:4. V šesté minutě druhé části hry Kondziolka poslal míček Putniorzovi a ten prostřelil brankáře Goralie popáté, 0:5. O dvě minuty později kapitán Goralky Gajdica našel skulinu v bráně soupeře a proměnil důležitou první branku svého týmu, 1:5. Ve 30. minutě Martin Ščigel přihrál Dänemarkovi a ten snížil na 2:5. Dvě minuty na to Molin namazal Frolovi a ten přidal třetí branku na konto černodresých, 3:5. Před koncem druhé třetiny Spratek prošel do soupeřova obranného pásma a při dokončení akce byl úspěšný, 3:6. V 8. minutě poslední třetiny Dänemark zpracoval Ščigelovu přihrávku a vsítil čtvrtý gól Goralie, 4:6. V téže 48. minutě Molin přiblížil Goralku soupeři na rozdíl jediné branky a vrátil tak svůj tým do hry o třetí místo, 5:6. Závěr zápasu ale řídil Válec Team a tak po střelách Nytry a Kluse Válec Team definitivně porazil Goralii 8:5 a uhrál třetí místo v letošním ročníku.

Góly: 28.Gajdica (Ščigel M.), 30.Dänemark (Ščigel M.), 32.Frolo (Molin), 48.Dänemark (Ščigel M.), 48.Molin (Krzys)  –  6.Nytra (Klus), 11.Opina (Kondziolka), 13.Kašpar (Spratek), 15.Nytra (Maják), 26.Putniorz (Kondziolka), 36.Spratek (-), 56.Nytra (Klus), 59.Klus (Nytra).

Rozhodčí: Lukáš Křivánek, Lukáš Mikula.

Superfinále
FBC OSSIKO  –  3D TEAM  3  :  6

K dalšímu zápasu, tomu nejdůležitějšímu v letošním ročníku, naskočili na hrací plochu FBC Ossiko v bílých dresech a 3D Team v dresech černých. Tohle utkání rozhodovalo o celkovém vítězi ročníku 2017-18. V páté minutě Turoň našel Kyselého, ten otevřel skóre zápasu a dostal 3D do vedení, 0:1. Pro první patnáctiminutovku měli oba aktéři vybráno. Ve 22. minutě Žvak namazal Mieszkovi a ten pojistil vedení 3Déčka druhou brankou do Szczypkovy svatyně, 0:2. Ve 29. minutě pak Hlavenka našel Martynka a ten rychlou střelou překonal soupeře potřetí, 0:3. V páté minutě poslední třetiny se i Ossiko odlepilo od nuly, Samiec přihrál Tomiczkovi, ten nezaváhal a s přesností sobě vlastní zavěsil druhý gól Ossika, 2:3. Snahu, vrátit se do hry, zmařil Ossiku ve 49. minutě Kajfosz, když právě on byl autorem čtvrté branky 3D Teamu. Pak v 51. minutě ve svém vlastním oslabení Sikora zvýšil náskok 3Déčka na 2:5. O dvě minuty později Szmek uštědřil Ossiku šestou krutou ránu, 2:6. V 56. minutě se husarský kousek v podobě třetí branky povedl Davidu Samiecovi, 3:6. A tenhle výsledek vévodil světelné tabuli i po skončení celého utkání. 3D Team poprvé v historii vybojoval titul nejvyšší a na FBC Ossiko zůstalo letos jen druhé místo.

Góly: 45.Tomiczek (Samiec), 47.Sabela (Porosz), 56.Samiec (Mieszek)  –  5.Kyselý (Turoň), 22.Mieszek (Žvak), 29.Martynek (Hlavenka), 49.Kajfosz (Žvak), 51.Sikora (Žvak), 53.Szmek (Sikora).

Rozhodčí: Břetislav Staněk, Lukáš Mikula.