finalemfl_FB2

3.kolo semifinále MFL

22. 4. 2018

V neděli 22. dubna se ve sportovní hale STARS odehrálo třetí semifinále Městské florbalové ligy Třinec 2017-18. Na programu už byly pouze dva zápasy, jeden o postup do superfinále a druhý o 5.-7. místo.

FBC OSSIKO  –  VÁLEC TEAM  6  :  5

K prvnímu utkání třetího semifinále nastoupili proti sobě FBC Ossiko v bílých dresech a Válec Team v dresech šedých. Stav této série před třetím zápasem byl nerozhodný 1:1. Toto utkání mělo být rozhodujícím. Hned ve druhé minutě prošel Maják až před Szczypkovu bránu a zavěsil do ní první gól utkání, 0:1. Další branku na konto Válce přidal v osmé minutě kapitán mužstva Opina, 0:2. Ve 12. minutě Klus zpracoval Nytrovu přihrávku a zvýšil na 0:3. V poslední minutě úvodní třetiny Sabela poslal míček Plonkovi, ten našel skulinu v síti Válce a snížil na 1:3. Ve druhé části hry jako první skórovali FBC Ossiko, Porosz prostřelil Jirgla a snížil na 2:3. Dvě minuty na to byl Kondziolkovi připsán vlastní gól Ossika a Válec vedl 2:4. Ve 25. minutě z přesilovky trefil Rostislav Sabela a přiblížil Ossiko Válci na rozdíl jediné branky, 3:4. 11 sekund před vypršením druhé třetiny Porosz dostal přihrávku od gólmana a posunul ji rovnou Válci za záda, vyrovnal na 4:4. V poslední třetině tedy mělo přijít rozuzlení celé série. Ve 39. minutě Sabela poprvé v zápase dostal Ossiko do vedení, 5:4. Ve 43. minutě pak znovu Sabela zasahoval a zvýšil na 6:4. dosáhl také na hattrick. 24 sekund před koncem utkání Nytra dostal míček do brány bílodresých a snížil na 6:5. Na Ossiko už ale Válec nestačil a tak posledním postupujícím do superfinále je právě FBC Ossiko.

Góly: 15.Plonka (Sabela), 22.Porosz (Velčovský), 25.Sabela (Samiec), 30.Porosz (Szczypka), 39.Sabela (Porosz), 43.Sabela (Mieszek)  –  2.Maják (-), 8.Opina (Hrankay), 12.Klus (Nytra), 24.Kondziolka (-), 45.Nytra (-).

Rozhodčí: Břetislav Staněk, Lukáš Křivánek.

ROPICE WOLVES  –  MLADÉ PUŠKY  7  :  5

Ke druhému zápasu posledního semifinále naskočili na hrací plochu Ropice Wolves v růžových dresech a Mladé Pušky ve žlutých dresech. Tohle utkání spadá do série soubojů o pátou až sedmou pozici. V páté minutě Češek otevřel skóre zápasu a dostal Vlky do vedení, 1:0. Minutu po něm Langer zvýšil na 2:0. V 18. minutě ve druhé třetině Janáč přihrál kapitánu Kupczakovi a ten snížil za Pušky na 2:1. Ve 23. minutě Langer odpověděl třetí proměněnou střelou do brány Pušek, 3:1. Před vypršením druhé třetiny Jan Janáč snížil na 3:2 a přiblížil tak Pušky k Vlkům na rozdíl jediné branky. Ve 35. minutě Češek přidal čtvrtý gól na konto Vlků, 4:2. Pak ale přišla velmi plodná 36. minuta a Pušky ji využily hned dvakrát, nejdříve Matloch snížil na 4:3 a pak Badura vyrovnal, 4:4. Ve 38. minutě odpověděl Langer a vrátil vedení na stranu Ropických Vlků, 5:4. O minutu později Wolný prošel před bránu Pušek a zvýšil na 6:4. Ve 44. minutě Badura přihrál Matlochovi a ten pátou brankou vrátil Mladé Pušky do hry o vítěze, 6:5. V poslední minutě ale Chodura posvětil vítězství Ropických Vlků nad Puškami na konečných 7:5.

Góly: 5.Češek (Langer), 6.Langer (Češek), 23.Langer (Češek), 35.Češek (Wolný), 38.Langer (Křivánek), 39.Wolný (-), 45.Chodura (Češek)  –  18.Kupczak (Janáč), 29.Janáč (-), 36.Matloch (Lipovský), 36.Badura (Kupczak), 44.Matloch (Badura).

Rozhodčí: Břetislav Staněk, Martin Chmiel.

30. 4. 2018

V sobotu 28. dubna se ve sportovní hale STARS odehrálo velké superfinále Městské florbalové ligy Třinec 2017-2018. Páté až sedmé místo už je obsazené, tak byly na programu jen dva zápasy a to právě ty nejdůležitější o medailové pozice.

Pozvánka na zakončení MFL

26. 4. 2018

Dne 28.4.2018 zveme všechny na superfinále, které se bude konat od 16.00 hod.
Ihned po skončení finálového zápasu proběhne vyhlášení výsledků a pro účastníky MFL závěrečný raut.