2semif

2.kolo semifinále MFL

15. 4. 2018

V neděli 15. dubna se ve sportovní hale STARS odehrálo 2. semifinále Městské florbalové ligy Třinec 2017-18. Pauzu si v tomto kole vybrali Ropice Wolves.

3D TEAM  –  GORALIA TEAM  7  :  4

K prvnímu utkání druhého semifinále naskočili na hrací plochu 3D Team v rozlišovacích dresech a Goralia Team v černých dresech. Skóre otevřel ve čtvrté minutě Jan Szmek, když prostřelil Petra Ščigela a dostal 3Déčko do vedení, 1:0. V šesté minutě odpověděl Malík a bylo vyrovnáno, 1:1. Těsně před koncem třetiny Stanislav Frolo dostal vedení na stranu Goralie, 1:2. V úvodu druhé třetiny Mario Dänemark přidal třetí gól na konto Goralie a zvýšil na 1:3. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, ve 20. minutě Mieszek přihrál Turoňovi a ten snížil na 2:3. Ve 26. minutě Martynek vsítil třetí, vyrovnávací gól 3D Teamu, 3:3. O minutu později Dänemark vrátil vedení na stranu Goralky, 3:4. Ani tohle vedení netrvalo dlouho, ve 28. minutě Mieszek opět vyrovnal, 4:4. V 16. sekundě poslední třetiny Kajfosz zachytil Žvakovu nahrávku a poslal ji rovnou Pinkasovi za záda, 3D Team byl opět v čele utkání, 5:4. Šestou branku přidal vedoucímu týmu ve 39. minutě Michal Martynek, 6:4. Tři sekundy před koncem utkání Mieszek protlačil za Ščigelova záda poslední, sedmou, ránu a uzavřel skóre na konečných 7:4 pro 3D Team. 3Déčko tedy vahráli podruhé v sérii a jsou tak prvním postupujícím do superfinále. Goralia Team bude bojovat o třetí pozici v letošním ročníku.

Góly: 4.Szmek (Kajfosz), 20.Turoň (Mieszek), 26.Martynek (Turoň), 28.Mieszek (Turoň), 31.Kajfosz (Žvak), 39.Martynek (Babilon), 45.Mieszek (Babilon)  –  6.Malík (Ščigel M.), 14.Frolo (Dänemark), 18.Dänemark (Ščigel M.), 27.Dänemark (Ščigel M.).

Rozhodčí: Lukáš Křivánek.

FBC OSSIKO  –  VÁLEC TEAM  4  :  3

Ke druhému semifinálovému zápasu nastoupili po 18. hodině FBC Ossiko v bílých dresech a Válec Team tradičně v šedém. Tady vede v sérii Válec Team 1:0. První gól padl až ve 13. minutě, když Nytra přihrál Putniorzovi, ten přesně namířil a proměnil, 0:1. Ve 20. minutě, ve druhé části hry, Maják přihrál Nytrovi a ten překonal Szczypku podruhé, 0:2. O tři minuty později David Samiec prolomil smolnou nulu a zavěsil první branku Ossika, 1:2. Ve 25. minutě Porosz zpracoval Galuszkovu přihrávku a vyrovnal, 2:2. V úvodu poslední patnáctiminutovky nařídil rozhodčí trestné střílení proti FBC Ossiku, Válec postavil Putniorze, ten spolehlivě svoji příležitost využil a vrátil Válci vedení, 2:3. V závěru zápasu Ossiko trhalo hrací plochu na cucky. Přesto, že jim rozhodčí uštědřil dva dvouminutové tresty najednou, bílodresí oslabení ve třech ustáli a do závěru šli plní odhodlání svůj zápas vyhrát. Ve 41. minutě Porosz zpracoval Galuszkovu přihrávku a přiblížil Ossiko vytouženému vítězství, 3:3. Minutu na to opět Porosz natáhl svou dlouhou hůl a dostal Ossiko do čela utkání, 4:3. Toto vedení už Válec Ossiku nesebral, Ossiko vyrovnalo stav série na 1:1 a o druhém postupujícím do superfinále rozhodně až třetí zápas příští neděli 22.4.

Góly: 23.Samiec (Mieszek), 25.Porosz (Galuszka), 41.Porosz (Galuszka), 42.Porosz (Mieszek)  –  13.Putniorz (Nytra), 20.Nytra (Maják), 32.Putniorz (-).

Rozhodčí: Lukáš Křivánek, Břetislav Staněk.

FBC BAROZ  –  MLADÉ PUŠKY  7  :  4

K poslednímu duelu soutěžního podvečera nastoupili proti sobě FBC Baroz v zelených dresech a Mladé Pušky ve žlutých dresech. Hned ve 37. sekundě Vlastimil Labaj uštědřil Puškám první ránu a Baroz byl ve vedení, 1:0. Až ve 14. minutě přišla odpověď z hokejky Tomáše Janovského a bylo vyrovnáno, 1:1. Ve druhé třetině začaly lépe Mladé Pušky, v 18. minutě kapitán Kupczak našel skulinu ve Šteglíkově svatyni a dostal vedení na stranu žlutého týmu, 1:2. Tohle vedení ale trvalo jen do 24. minuty, kdy Turoň překvapil Pavku a vyrovnal, 2:2. V závěru druhé části hry se Baroz pochlapil. Ve 28. minutě Turoň přihrál Seberovi a ten vrátil čelo zápasu na stranu Barozu, 3:2. Minutu poté Chmiel namazal Labajovi a Baroz vedl 4:2. V šesté minutě poslední třetiny Chmiel zachytil Labajův míček a poslal ho rovnou Pavkovi za záda, 5:2. Ve 39. minutě Michal Sebera nadzvedl hokejku i s míčkem a odhodil ho lehce Pavkovi do brány, 6:2. Minutu na to Tomáš Janovský dostal do brány Barozu třetí střelu a snížil na 6:3. Ve 43. minutě rychlík Labaj uštědřil Pavkovi sedmou ránu, 7:3. V téže minutě, o pár sekund později, Lipovský prošel až před Šteglíka a snížil na 7:4. Tento výsledek zůstal nezměněný až do konce zápasu a tak tedy Baroz porazil Pušky 7:4.

Góly: 1.Labaj (Turoň), 24.Turoň (Chmiel), 28.Sebera (Turoň), 29.Labaj (Chmiel), 36.Chmiel (Labaj), 39.Sebera (Cibulka), 43.Labaj (Krejza)  –  14.Janovský (Kupczak), 18.Kupczak (Badura), 40.Janovský (Kupczak), 43.Lipovský (-).

30. 4. 2018

V sobotu 28. dubna se ve sportovní hale STARS odehrálo velké superfinále Městské florbalové ligy Třinec 2017-2018. Páté až sedmé místo už je obsazené, tak byly na programu jen dva zápasy a to právě ty nejdůležitější o medailové pozice.

Pozvánka na zakončení MFL

26. 4. 2018

Dne 28.4.2018 zveme všechny na superfinále, které se bude konat od 16.00 hod.
Ihned po skončení finálového zápasu proběhne vyhlášení výsledků a pro účastníky MFL závěrečný raut.