1semif

1.kolo semifinále MFL

8. 4. 2018

Druhou dubnovou neděli se po velikonoční pauze ve sportovní hale STARS odehrálo první semifinále Městské florbalové ligy Třinec 2017-18. Na programu byla jako obvykle tři utkání. Tentokrát dvě o postup do superfinále a jedno o 5.-7. místo. Mladé Pušky mají týden volna navíc.

FBC OSSIKO  –  VÁLEC TEAM  2  :  8

K prvnímu utkání o postup do superfinále nastoupili proti sobě FBC Ossiko v bílých dresech a Válec Team v dresech šedých. V páté minutě otevřel skóre a dostal Válec do vedení Kondziolka, 0:1. Až ve druhé třetině se oba aktéři trochu více rozestříleli. Ve 20. minutě Hrankay přidal na konto Válce druhý gól, 0:2. O minutu později vedení šedého týmu posvětil třetí brankou Jiří Klus, 0:3. Další minuta stačila Putniorzovi na změnu skóre na 0:4. Ve 24. minutě se gólové štěstí usmálo i na Ossiko, Samiec přihrál Galuszkovi a ten zavěsil první branku bílodresých, 1:4. V poslední minutě druhé třetiny Bilko prošel před Jirgla a uštědřil mu druhou ránu, snížil na 2:4. Poslední třetinu začal opět lépe Válec Team. Ve 33. minutě kapitán Opina našel skulinu ve Szczypkově svatyni a zvýšil na 2:5. O dvě minuty později Klus prostřelil bránu Válce pošesté, 2:6. Ve 40. minutě Nytra zachytil míček od Kluse a společně se postarali o změnu na světelné tabuli, 2:7. Ve 43. minutě na konečných vítězných 8:2 pro Válec upravil Klus. Ossiko dnes nemělo svůj den, ale nic ještě není ztraceno. Série se bude rozhodovat v dalších zápasech.

Góly: 24.Galuszka (Samiec), 30.Bilko (-)  –  5.Kondziolka (-), 20.Hrankay (Putniorz), 21.Klus (Maják), 22.Putniorz (Kondziolka), 33.Opina (Pilch), 35.Klus (Nytra), 40.Nytra (Klus),  43.Klus (Nytra).

Rozhodčí: Filip Górny, Břetislav Staněk.

3D TEAM  –  GORALIA TEAM  8  :  3

Ke druhému zápasu o postup do finále naskočili na hrací plochu 3D Team v rozlišovacích dresech a Goralia Team v dresech černých. Hned ve třetí minutě Szmek vsítil úvodní branku utkání a dostal 3D do čela, 1:0. V osmé minutě odpověděl Mario Dänemark, vyrovnal na 1:1. V 11. minutě Przywara přiklonil vedení na stranu Goralky, 1:2. Druhou třetinu začali lépe 3Déčko. V 17. minutě Sikora prošel před Ščigela a bylo opět vyrovnáno, 2:2. Ve 25. minutě Sikora společně s Gaierem vrátili vedení na stranu 3D Teamu, 3:2. V závěru druhé části hry Szmek posvětil toto vedení čtvrtým gólem, 4:2. Poslední patnáctiminutovka patřila většinou týmu v rozlišovacích dresech. Hned v jejím úvodu Szmek přidal pátou branku na konto 3D, 5:2. 39. minuta pak byla tou šťastnou pro Babilona, prostřelil Petra Ščigela pošesté, 6:2. O minutu později Gaier našel místečko ve svatyni Goralie a zavěsil sedmý gól, 7:2. Ve 42. minutě Filip Malík zpracoval Ščigelovu přihrávku a snížil na 7:3. Osmou, poslední, vítěznou branku proměnil Tomáš Sikora a uzavřel skóre zápasu na 8:3 pro 3D Team. Ani tady není nic ztraceno a o postup se ještě obě mužstva pořádně zapotí minimálně v příštím kole.

Góly: 3.Szmek (Turoň), 17.Sikora (-), 25.Sikora (Gaier), 29.Szmek (Turoň), 31.Szmek (Babilon), 39.Babilon (Turoň), 40.Gaier (Martynek), 44.Sikora (Martynek)  –  8.Dänemark (Ščigel M.), 11.Przywara (Ščigel M.), 42.Malík (Ščigel M.).

Rozhodčí: Filip Górny, Martin Cieslar.

FBC BAROZ  –  ROPICE WOLVES  4  :  9

K poslednímu zápasu prvního semifinále nastoupili FBC Baroz v zelených dresech a Ropice Wolves v růžových dresech. Ve čtvrté minutě kapitán Martiniak vsítil první branku Vlků, dostal je do vedení a otevřel tak skóre tohoto utkání, 0:1. V sedmé minutě odpověděl vyrovnávací brankou Chmiel, 1:1. Minutu na to Pyško dostal do vedení Baroz, 2:1. Třetí gól na konto zeleného týmu přidal v 11. minutě David Cibulka, 3:1. Ve 12. minutě syn Martin dostal přihrávku od táty kapitána Vaška, našel skulinu v Turoňově brance a snížil na 3:2. Dvě sekundy před vypršením první části hry Křivánek prostřelil Baroz a vyrovnval, 3:3. Druhou třetinu začali lépe Ropičtí Vlci. V 19. minutě prošel před Turoně Křivánek a dostal vedení na stranu Vlků, 3:4. Minutu na to Martin Martiniak přidal pátý gól na konto růžového týmu, 3:5. Ve 23. minutě Wolný poslal míček Křivánkovi a ten proměnil šestý gól svého mužstva, 3:6. Křivánek uštědřil do konce třetiny Barozu ještě dvě kruté rány a po 30ti minutách hry vedli Vlci 8:3. V poslední patnáctiminutovce se oba týmy spravedlivě podělily. Nejdříve v poslední minutě Křivánek zvýšil na 3:9 a v téže poslední minutě odpověděl Patrik Polák. FBC Baroz podlehl v tomto utkání Ropickým Vlkům 4:9.

Góly: 7.Chmiel (Sebera), 8.Pyško (-), 11.Cibulka D. (Polák), 45.Polák (Sebera)  –  4.Martiniak V. (Křivánek), 12.Martiniak M. (Martiniak V.),15.Křivánek (Skulina), 19.Křivánek (-), 20.Martiniak M. (Chodura), 23.Křivánek (Wolný), 26.Křivánek (Chodura), 29.Křivánek (Górny), 45.Křivánek (Chodura).

Rozhodčí: Martin Cieslar.

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU

Finále 13.ročníku MFL

30. 4. 2018

V sobotu 28. dubna se ve sportovní hale STARS odehrálo velké superfinále Městské florbalové ligy Třinec 2017-2018. Páté až sedmé místo už je obsazené, tak byly na programu jen dva zápasy a to právě ty nejdůležitější o medailové pozice.

Pozvánka na zakončení MFL

26. 4. 2018

Dne 28.4.2018 zveme všechny na superfinále, které se bude konat od 16.00 hod.
Ihned po skončení finálového zápasu proběhne vyhlášení výsledků a pro účastníky MFL závěrečný raut.