ctvrtfinale2

2.kolo čtvrtfinále MFL

18. 3. 2018

V neděli 18. března se ve sportovní hale STARS odehrálo 2. čtvrtfinálové kolo play off Městské florbalové ligy Třinec 2017-18. První ze základní části FBC Ossiko postupuje do bojů o nejvyšší mety automaticky a mezi ostatními šesti aktéry se strhne ještě pár drsných soubojů.

GORALIA TEAM – FBC BAROZ 3 : 2

K prvnímu utkání druhého čtvrtfinále naskočili na hrací plochu Goralia Team v černých dresech a FBC Baroz v zelených dresech. Po minulém prvním kole je stav na zápasy 1:0 pro Goralku. První třetina začala ve středním tempu. Pak, ačkoliv se tempo zvyšovalo, žádný z hráčů na hřišti nenašel způsob, jak překonat soupeře. Po patnácti minutách hry byl stav bezgólový 0:0. Jen co ale začala druhá třetina, Radek Němčík protrhl gólové ticho a vsítil Barozu první gól, 1:0. Minutu na to si Dänemark přihřál polívčičku a Goralia vedla 2:0. Ve 25. minutě Labaj dostal míček před bránu soupeře a kapitán Cibulka ho poslal Ščigelovi za záda, snížil na 2:1. Ve 28. minutě se Dänemark prokličkoval do obranného pásma Barozu a proměnil třetí gól černodresých, 3:1. Před vypršením druhé části hry uštědřil rozhodčí dvouminutový trest Goralce a Baroz toho beze zbytku využil. Jmenovitě Vlastimil Labaj a snížil tak na 3:2. Poslední patnáctiminutovka se odehrála v naprosto stejném duchu, jako ta první. Oba gólmani projevili své nejlepší stránky a vydali vysoké úsilí na obranu svých území. Stav se tedy po druhé třetině už nijak nezměnil a tak Goralia Team porazila Baroz těsně 3:2. Prvním postupujícím do semifinále je tým v černém Goralia Team s vítězstvím 2:0 na zápasy.

Góly: 16.Němčík (Ščigel M.), 17.Dänemark (Frolo), 28.Dänemark (-) – 25.Cibulka (Labaj), 30.Labaj (Sebera).

Rozhodčí: Filip Górny.

ROPICE WOLVES – VÁLEC TEAM 6 : 4

Ke druhému utkání tohoto kola nastoupili proti sobě Ropice Wolves v růžových dresech a Válec Team v šedých dresech. Ve třetí minutě zápasu Karpeta přihrál Nytrovi a ten dostal Válec do vedení, 0:1. Dvě minuty na to Hrankay toto vedení pojistil druhým gólem, 0:2. Ve 14. minutě Kovařík zpracoval Langerovu přihrávku a poslal ji rovnou za záda Jirglovi, snížil na 1:2. Ve 24. minutě, ve druhé třetině, Křivánek poslal míček Langerovi a ten spolehlivě vyrovnal, 2:2. O tři minuty později sám Langer našel místečko v Jirglově svatyni a svou přesnou střelou překlopil vedení na stranu Ropice, 3:2. V poslední třetině jako první skórovali Ropičtí Vlci. Ve 34. minutě se trefil Chodura a zvýšil na 4:2 pro Vlky. Pak si Vlci vysloužili dvouminutový trest a rozhodčí nařídil trestné střílení. Nytra využil a snížil na 4:3. Ve 41. minutě Wolný namazal Žwakovi, ten našel lék na Jirgla a přidal pátou branku na konto Vlků, 5:3. Ve 44. minutě kapituloval Jirgl pošesté a Wolný se radoval z dalšího gólu ve prospěch růžového týmu, 6:3. V téže 44. minutě Hrankay sice vsítil čtvrtý gól Válce, ale na Ropici do konce zápasu nedosáhli. Vlci porazili Válec 6:4. Ropice Wolves srovnali stav série na 1:1 a o postup sehrají třetí utkání příští neděli v 17h.

Góly: 14.Kovařík (Langer), 24.Žwak (Křivánek), 27.Langer (Martiniak V.), 34.Chodura (-), 41.Žwak (Wolný), 44.Žwak (-) – 3.Nytra (Karpeta), 5.Hrankay (Kondziolka), 37.Nytra (-), 44.Hrankay (Klus).

Rozhodčí: Břetislav Staněk.

3D TEAM – MLADÉ PUŠKY 6 : 2

K poslednímu duelu druhého čtvrtfinále nastoupili 3D Team v černých a Mladé Pušky ve žlutých dresech. Stav této série po minulém kole je 1:0 pro 3D Team. V tomto utkání padla první branka až v deváté minutě, když Mieszek prostřelil Marszalka, otevřel skóre zápasu a dostal 3Déčko do čela, 1:0. Další branku viděli diváci až v 19. minutě. Turoň přihrál Mieszkovi a ten přidal druhý gól na konto 3D Teamu, 2:0. Ve 23. minutě využil Tomáš Sikora přečíslení 3D a vsítil třetí branku černého týmu, 3:0. Ve 26. minutě opět Tomáš Sikora zpracoval Kajfoszovu nahrávku a zvýšil na 4:0. Ve 35. minutě kapitán Pušek Kupczak přihrál Lipovskému, ten neváhal a odrazil pušky od gólového dna, snížil na 4:1. Ve 41. minutě Marszalek kapituloval popáté, tentokrát před Mieszkem, 5:1. Necelé dvě minuty před koncem našel skulinku v soupeřově svatyni Szmek a zvýšil na 6:1. V téže minutě Stebel upravil na 6:2, tedy snížil za Pušky, ale v konečném zúčtování 3D Team porazil Mladé Pušky 6:2. Druhým postupujícím do semifinále je tedy 3Déčko a Pušky se zúčastní soubojů o umístění na 5.-7. pozici.

Góly: 9.Mieszek (Sikora), 19.Mieszek (Turoň), 23.Sikora (Turoň), 26.Sikora (Kajfosz), 41.Mieszek (Babilon), 44.Szmek (Sikora) – 35.Lipovský (Kupczak), 44.Stebel (-).

Rozhodčí: Filip Górny, Lukáš Křivánek.

Rozhodčí 3.kola čtvrtfinále MFL
1. Cieslar, Staněk B.

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU

Finále 13.ročníku MFL

30. 4. 2018

V sobotu 28. dubna se ve sportovní hale STARS odehrálo velké superfinále Městské florbalové ligy Třinec 2017-2018. Páté až sedmé místo už je obsazené, tak byly na programu jen dva zápasy a to právě ty nejdůležitější o medailové pozice.

Pozvánka na zakončení MFL

26. 4. 2018

Dne 28.4.2018 zveme všechny na superfinále, které se bude konat od 16.00 hod.
Ihned po skončení finálového zápasu proběhne vyhlášení výsledků a pro účastníky MFL závěrečný raut.