1

1.kolo čtvrtfinále MFL

10. 3. 2018

V neděli 10. března se ve sportovní hale na Tyršově ulici odehrálo první čtvrtfinále Městské florbalové ligy Třinec 2017-18. FBC Ossiko z prvního místa základní části postupuje do semifinále automaticky a z dalších zápasů vzejdou tři další postupující do bojů o příčky nejvyšší. Tato utkání se budou hrát na dvě vítězná.

ROPICE WOLVES  –  VÁLEC TEAM  6  :  7  PR

K prvnímu utkání prvního čtvrtfinálového kola nastoupili Ropice Wolves v růžových dresech a Válec Team v šedých dresech. Úvodní branku zápasu vsítil Putniorz z přečíslení a dostal Válec do vedení, 0:1. Dvě minuty na to hráli Vlci přesilovku, Wolný toho využil a vyrovnal, 1:1. V osmé minutě Nytra vrátil vedení na stranu šedých, 1:2. Ve 12. minutě pak Kondziolka zvýšil na 1:3. O pár sekund později Lukáš Křivánek prošel před bránu Válce a snížil na 2:3. Ve 14. minutě Češek dostal přihrávku od Martina Martiniaka, poslal ji rovnou Supíkovi za záda a bylo vyrovnáno, 3:3. Ve 22. minutě, ve druhé třetině, se jako první trefili Vlci, Češek poslal míček Klimkovi, ten spolehlivě zavěsil a dostal Ropické do vedení, 4:3. Minutu na to kapitán Martiniak přidal pátou branku na konto Vlků, 5:3. V poslední třetině jako první skóroval Válec, ve 32. minutě Jiří Klus snížil na 5:4. Ve 34. minutě kapituloval Franek popáté, když Putniorz vyrovnal na 5:5. O tři minuty později Klus přesnou střelou vrátil vedení na stranu Válce, 5:6. Ve 42. minutě Wolný zpracoval Kovaříkovu přihrávku a vyrovnal, 6:6. Do konce normální hrací doby jsme neměli o vítězi rozhodnuto, proto přišlo na řadu desetiminutové prodloužení na náhlou smrt. V jeho šesté minutě Klus prostřelil Franka a zajistil tak vítězství Válec Teamu nad Ropickými Vlky 7:6.

Góly: 5.Wolný (Křivánek), 13.Křivánek (-), 14.Češek (Martiniak M.), 22.Klimek (Češek), 23.Martiniak V. (Górny), 42.Wolný (Kovařík)  –  3.Putniorz (Maják), 8.Nytra (Maják), 12.Kondziolka (Putniorz), 32.Klus (Nytra), 34.Putniorz (Klus), 37.Klus (Putniorz), PR 6.Klus (Nytra).

Rozhodčí: Břetislav Staněk, Tomáš Žvak.

3D TEAM  –  MLADÉ PUŠKY  8  :  1

Ke druhému čtvrtfinálovému zápasu naskočili na hrací plochu sportovní haly 3D Team v černých dresech a Mladé Pušky v dresech žlutých. Až v desáté minutě jsme byli svědky první branky utkání. Cienciala prošel až před Pinkase a dostal Pušky do čela, 0:1. Pro úvodních 15 minut měla obě mužstva gólové štěstí vyčerpáno. V páté minutě druhé třetiny přišla střela Tomáše Sikory a hrubé pochybení gólmana Pušek a bylo vyrovnáno, 1:1.Dvě minuty poté Žvak přihrál Babilonovi, ten našel skulinu v bráně Pušek a dostal 3Déčko do vedení, 2:1. Ve 28. minutě Martynek zvýšil na 3:1. Pak přišla poslední minuta druhé části hry a 3D Team uštědřil hned dvě rány Mladým Puškám. Nejdříve Szmek a pár sekund po něm Turoň přidali dva góly na konto černého týmu, po 30ti minutách tedy 3Déčko vedlo nad Puškami 5:1. Ve 39. minutě Gaier prostřelil Pavku pošesté, 6:1. Minutu na to Martynek přidal sedmou branku na konto 3D, 7:1. Ve 43. minutě prošel Sikora před Pušky a vymetl bránu Pavkovi poosmé, 8:1. Do konce utkání už se skóre na světelné tabuli nezměnilo a tak v konečném zúčtování 3D Team porazil Mladé Pušky vysoko 8:1.

Góly: 20.Sikora (-), 22.Babilon (Žvak), 28.Martynek (Babilon), 30.Szmek (Stebel), 30.Turoň (Szmek), 39.Gaier (Turoň), 40.Martynek (Sikora), 43.Sikora (-)  –  10.Cienciala (-).

Rozhodčí: Filip Górny, Lukáš Křivánek.

GORALIA TEAM  –  FBC BAROZ  8  :  2

K poslednímu duelu prvního čtvrtfinálového večera nastoupili proti sobě Goralia Team v černých dresech a FBC Baroz v dresech zelených. Hned ve 49. sekundě Chmiel prostřeli Davida Tomšů a dostal Baroz do vedení, 0:1. Pak až do 26. minuty oba gólmani uhájili svoje území dokonale. Ve 26. minutě Miroslav Molin využil přesilovku Goralie a vsítil první gól svého týmu, 1:1. Pak přišly dvě rychlé a kruté rány pro Baroz. Ve 27. minutě Martin Ščigel našel nevykryté místečko ve Šteglíkově bráně a dostal Goralku do vedení, 2:1. Minutu na to Dänemark zpracoval Němčíkovu přihrávku a spolehlivě ji dostal do branky Barozu 3:1. Také v úvodní minutě poslední patnáctiminutovky skórovala Goralia, Staněk zachytil rychlý Němčíkův míček a Šteglík před ním kapituloval počtvrté, 4:1. Ve 36. minutě Molin přidal pátou branku na konto Goralie, 5:1. Ve 38. minutě Němčík dostal míček od Ščigela a poslal ho rovnou do svatyně Barozu, 6:1. Za další minutu Martin Ščigel zvýšil na 7:1. Ve 40. minutě se konečně štěstí usmálo i na Baroz, Pyško přihrál Polákovi a ten s mrštností sobě vlastní vsítil druhý gól Barozu, 7:2. V poslední minutě zápasu Mario Dänemark upravil na konečných vítězných 8:2 pro Goralia Team.

Góly: 26.Molin (Gajdzica), 27.Ščigel M. (Němčík), 28.Dänemark (Němčík), 31.Staněk (Němčík), 36.Molin (Dänemark), 38.Němčík (Ščigel M.), 39.Ščigel M. (Němčík), 45.Dänemark (Gajdzica)  –  1.Chmiel (-), 40.Polák (Pyško).