14flm

14.kolo MFL

25. 2. 2018

V neděli 25. února se ve sportovní hale STARS odehrálo poslední kolo základní části Městské florbalové ligy Třinec 2017-18. Svou přestávku si v posledním kole vybral 3D Team.

FBC OSSIKO – VÁLEC TEAM SN 7 : 6

K prvnímu zápasu naskočili na hrací plochu FBC Ossiko v bílých dresech a Válec Team v šedých dresech. Hned ve 20. sekundě skóroval Nytra, stal se střelcem první branky utkání a Válec byl ve vedení, 0:1. O půl minuty později odpověděl Samiec a bylo vyrovnáno, 1:1. Ve třetí minutě Klus opět obrátil zápas ve prospěch Válce, 1:2. V 5. minutě prošel Karpeta až před soupeře a zvýšil na 1:3. V deváté minutě kapitán Mieszek přihrál Samiecovi a ten šel na jistotu, snížil na 2:3. 12. minuta přála Válci, Kašpar dostal míček od Kondziolky a zvýšil na 2:4. Ve 26. minutě Maják zpracoval Karpetovu přihrávku a upravil na 2:5. Odpověď přišla z hokejky Petra Bilka ve 29. minutě, když snížil na 3:5. Hned v úvodní minutě poslední části hry Klus snížil na 4:5. Dvě minuty na to Karpeta s Kondziolkou vybojovali šestou branku Válce, 4:6. Ve 42. minutě, ve svém vlastním oslabení, vsítil Marek Porosz pátý gól a vrátil Ossiko do hry. A sekundu před koncem normální hrací doby Samiec rychlou střelou do Jirglovy brány vyrovnal, 6:6. O vítězi tohoto duelu rozhodovaly tedy samostatné nájezdy. V páté jejich sérii Martin Velčovský rozhodl o vítězství FBC Ossika nad Válec Teamem 7:6.

Góly: 2.Samiec (Bilko), 9.Samiec (Mieszek), 29.Bilko (Szuscik), 31.Klus (Velčovský), 42.Porosz (-), 45.Samiec (Mieszek), SN Velčovský – 1.Nytra (Klus), 3.Klus (Nytra), 5.Karpeta (-), 12.Kašpar (Kondziolka), 26.Maják (Karpeta), 33.Karpeta (Kondziolka).

Rozhodčí: Filip Górny, Martin Cieslar.

MLADÉ PUŠKY – GORALIA TEAM 3 : 8

Ke druhému duelu soutěžního večera nastoupili proti sobě Mladé Pušky ve žlutých dresech a Goralia Team v dresech černých. I v tomto utkání padl první gól v první minutě, vsítil ho Jan Byrtus a dostal tak Pušky do vedení, 1:0. Dvě minuty na to opět Jan Byrtus prošel sám před soupeře a zavěsil druhý gól Pušek, 2:0. V šesté minutě odpověděl Dänemark, když zachytil přihrávku od Tomáše Gajdzicy a snížil na 2:1. V jedenácté minutě Molin přispěl druhou brankou na konto Goralky a vyrovnal, 2:2. Ve 21. minutě se Molinovi s Dänemarkem podařil husarský kousek a Goralia byla poprvé v čele zápasu, 2:3. Ve 25. minutě pojistil toto vedení čtvrtým gólem, tentokrát z přesilovky, Mario Dänemark. V poslední třetině jako první skórovali černodresí, ve 34. minutě Martin Ščigel zvýšil na 2:5. Minutu poté Jan Byrtus překonal brankáře Tomšů potřetí a dosáhl také na hattrick, 3:5. Za další minutu Molin změnil skóre ve prospěch Goralia Teamu na 3:6. V poslední minutě zápasu Miroslav Molin společně s Martinem Ščigelem uštědřili Puškám poslední dvě kruté rány a konečný výsledek tedy zní: Mladé Pušky podlehly Goralia Teamu 3:8.

Góly:1.Byrtus J. (Janáč), 3.Byrtus J. (-), 35.Byrtus J. (Drong) – 6.Dänemark (Gajdzica), 11.Molin (-), 21.Molin (Dänemark), 25.Dänemark (Gajdzica), 34.Ščigel M. (Molin), 36.Molin (Dänemark), 45.Molin (Ščigel M.), 45.Molin (Ščigel M.).

ROPICE WOLVES – FBC BAROZ 8 : 5

K poslednímu zápasu 14. kola a zároveň také k poslednímu zápasu základní části nastoupili Ropice Wolves v růžových dresech a FBC Baroz v dresech zelených. V páté minutě Letovanec poslal míček Chmielovi a ten dostal Baroz do vedení, 0:1. Pro první patnáctiminutovku měli střelci vybráno, oba gólmani uhájili svá území po zbývajících deset minut. Ve druhé třetině se Ropičtí Vlci rozjeli. V 19. minutě Górny zavěsil vyrovnávací branku, 1:1. Ve 23. minutě Češek Kovaříkovu přihrávku protlačil rovnou za Šteglíkova záda a obrátil zápas ve prospěch Vlků, 2:1. O dvě minuty později Górny pojistil vedení Vlků třetí brankou, 3:1. Další dvě minuty stačily Češkovi na čtvrtý gól do brány Barozu, 4:1. Ve třetí minutě poslední části hry Sebera našel skulinu ve Frankově svatyni a snížil na 4:2. V téže 33. minutě Češek vsítil pátý gól Vlků a dosáhl také na hattrick, 5:2. Ve 38. minutě Chmiel poslal střelu na Pyška a ten ji rovnou poslal dál, do branky Vlků, 5:3. V téže 38. minutě Sebera přidal čtvrtou proměněnou střelu na konto Barozu a přiblížil tak svůj tým soupeři na rozdíl jediné branky, 5:4. Barozu se ale dorovnat nějak nedařilo, ve 39. minutě Wolný zvýšil na 6:4. Dvě minuty na to Skulina kouzlil před Šteglíkem posedmé, 7:4. Ve 44. minutě Chmiel zpracoval Labajovu nahrávku a snížil na 7:5. Na konečných 8:5 pro Ropické Vlky upravil jen o pár sekund později Filip Górny.

Góly: 19.Górny (Křivánek), 23.Češek (Kovařík), 25.Górny (Češek), 27.Češek (-), 33.Češek (Wolný), 39.Wolný (Kovařík), 41.Skulina (Wolný), 44.Górny (-) – 5.Chmiel (Letovanec), 33.Sebera (Labaj), 38.Pyško (Chmiel), 38.Sebera (Labaj), 44.Chmiel (Labaj).

30. 4. 2018

V sobotu 28. dubna se ve sportovní hale STARS odehrálo velké superfinále Městské florbalové ligy Třinec 2017-2018. Páté až sedmé místo už je obsazené, tak byly na programu jen dva zápasy a to právě ty nejdůležitější o medailové pozice.

Pozvánka na zakončení MFL

26. 4. 2018

Dne 28.4.2018 zveme všechny na superfinále, které se bude konat od 16.00 hod.
Ihned po skončení finálového zápasu proběhne vyhlášení výsledků a pro účastníky MFL závěrečný raut.